Złota jesień

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że w  szkoleniu młodzieży najważniejsze są dobra zabawa, systematyczność i wytrwałość. Wtedy sukcesy „przychodzą same”. Przyszły i  tym razem, jeszcze liczniejsze niż zwykle - pięć tytułów mistrzowskich i jedno wicemistrzostwo jesieni . Prawdziwa złota jesień!

 

Zacznijmy od najstarszych. Rocznik 98, wespół z rocznikiem 99 (grającym pod sztandarem Motoru S.A.) występował w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych.  Przez całą rundę trener Komor doskonale eksponował największe atuty drużyny co w efekcie dało awans do Centralnej Ligi Juniorów bez porażki, z 12 zwycięstwami i 1 remisem. Z kolei rocznik 99 uplasował się w środku stawki na 7. miejscu. Niezły wynik jak na pierwsze kroki drużyny wśród juniorów. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje już na wiosnę.

 

Trampkarze to w pewnym sensie specjalność PN Motor. Jesień tylko to potwierdziła. W Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy Starszych równych sobie nie miał rocznik 2000 trenera Weja. Drugi TOP 54 Biała Podlaska stracił do naszych chłopców aż 6 punktów. Podobnie rocznik 2001 zdominował Wojewódzką Ligę Trampkarzy Młodszych. Podziw budzi ich bilans bramkowy  76 bramek strzelonych przy… 5 straconych, co daje średnią prawie 6 zdobytych bramek na mecz.

 

A teraz czas na parę słów o kategorii młodzików. Mieliśmy tutaj trzy drużyny PN Motor. Rocznik 2002 występował w Wojewódzkiej Lidze Młodzików Starszych, 2003   w Wojewódzkiej Lidze Młodzików Młodszych, a 2004 w Lubelskiej Lidze Młodzików Młodszych. Dziś wiemy, że skończyło się odpowiednio: pierwszym, drugim i pierwszym miejscem. Takie wyniki dają świetną pozycję wyjściową przed wiosenną drugą częścią sezonu, są też z całą pewnością powodem do dumy dla trenerów Grajpera, Góździa i Skowrona.  

 

Najlepszym podsumowaniem będą słowa eksperta w zakresie szkolenia – trenera Grzegorza Komora – „Nasza dominacja w tak wielu kategoriach rozgrywkowych jest efektem kontynuacji pracy prowadzonej od lat. Dodatkowo dla roczników 2002 i 2003 kluczowym było połączenie tychże grup Akademii Piłkarskiej i Piłkarskich Nadziei oraz ujednolicenie ich szkolenia. Dzięki temu jesteśmy wiodącą siłą w regionie, co mam nadzieję przełoży się na sukcesy ogólnopolskie i dalszy rozwój zawodników, którzy już za parę lat będą mogli zasilić seniorski zespół Motoru”.     

O słowo komentarza poprosiliśmy także prezesa Dariusza Misiurka - Jestem ogromnie dumny z chłopców gdyż te wyniki kosztowały ich  mnóstwo wysiłku i sporo umiejętności. Nikt nie odpuszcza nam tych meczów - każdy przeciwnik stara się jak może aby postawić nam jak najtrudniejsze warunki. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że przy osiąganiu tych wyników staramy się nie zapominać o naszych zasadach szkolenia, które stawiają na pierwszym planie rozwój zawodnika, a nie wynik drużyny.

Jednocześnie pomimo sukcesów klub w przerwie zimowej poszukuje wzmocnień w szczególności do drużyn juniorskich grających w ligach centralnych ale także do pozostałych zespołów. To szansa dla zawodników z regionu na pokazanie się w Polsce i awans sportowy, czego przykładem są powołania na konsultacje kadry Polski dla Michała Król, Piotra Kożuchowskiego i Bartka Kozłowskiego. Zainteresowanych zawodników i/lub kluby prosimy o kontakt z koordynatorem szkolenia Grzegorzem Komorem tel 605 431 305.

| 2014.10.11, 19:50 | Administrator
KOMENTARZE
Brak komentarzy.
Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.
KALENDARZ WYDARZEŃ
Korzystanie ze szkolnych obiektów sportowych Miasta Lublin odbywa się w ramach Projektu "Sportowa Szkoła".