Opis i ocena ostatnich meczów

Nadrabiam zaległości opisowe. 

Mecz z Hetmanem Zamość 

 

Jak dla mnie dobre zawody. Długie utrzymanie sie przy piłce, kilka fajnie skonstruowanych akcji ofensywnych, dobra gra kombinacyjna, złożyły się na końcowy wynik spotkania w stosunku 5-1. Cały czas przyglądam się poszczególnych zawodnikom, zmieniam pozycję, ustawienie, wszystko po to , żeby każdy z Was dostał szansę pokazania się oraz po to aby optymalnie przygotować zespół, pod różnym względem do nowego sezonu. Na szczególne wyróżnienie w dobrze funkcjonującej maszynie zasłużyli jakością grania w środku pola Szymek i Zielo, w akcjach ofensywnych Norbi i Rafał. Pozostałym też gratuluję dobrych zawodów.

 

Mecz z Tomasovią

 

Na dzisiejszy mecz pojechaliśmy z zamiarem pooszczędzania kilku zawodników na jutrzejsze zawody Coca-Coli. Stąd absencja kilku kluczowych graczy Szymka i Maksa oraz oszczędzanie Ziela, Doriana i Przemka Ilczuka. Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania. Nie chodzi nawet o wynik ( chociaż zawsze miło jest wygrywać) ale o sposób grania drużyny i walkę jaką podjęliście z przeciwnikiem w jakże trudnych warunkach grania). Wiem , że brakowało jakości w niektórych momentach, braki techniczne, niedokładne zagrania itp. Ale zauważcie, że jak byliśmy dobrze zorganizowani przez większość spotkania, to silna drużyna Tomasovii nie za bardzo mogła nam zagrozić. Gdy przytrafiały nam się chwile przestoju, wtedy było groźnie pod naszą bramką. Stąd też cieszy postawa Wasza w tym spotkaniu. Ile razy graliśmy w piłkę, wymienialiśmy podania, tyle razy stwarzaliśmy sytuację i zagrażaliśmy przeciwnikowi. Pamiętajcie, to jest Wasza siła. granie w piłkę i proszę Was nigdy nie schodźmy z tej drogi. Nawet jak nie będzie nam szło w meczu. Dzisiaj warte odnotowania były akcje bramkowe Bartka Kozłowskiego i super wejście Doriana z drugiej linii oraz dwójkowa akcja Norberta i Ziela po której ręcę same składały się do oklasków. Takich akcji dwójkowych proszę więcej. Chwalę całą drużynę za konsekwęntne granie i w miarę dobre realizowanie tego co sobie założyliśmy przed meczem a mianowicie nauka presingu niskiego. Czego zabrako? Gry po stracie piłki. Nad tym elementem pracujmy jeszcze mocniej. Dobrze funkcjonowała lewa strona z Adamem i Dominem dzielnie stawiając opór najlepszemu zawodnikowi z Tomasovii. Dla mnie największe wrażenie swoją grą, zrobili Norbert na nowej pozycji w srodku pola ( można strzelić bramkę prawą nogą i warto ćwiczyć?) oraz grający po raz pierwszy w tej rundzie Bartek Kozłowski, nie do przejścia w obronie i dobrze wprowadzający piłkę. 

Powiem jeszcze, że widzę duży potencjał grania poszczególnych zawodników indywidualnie i jako zespół. Pamiętajcie , że dojdzie jeszcze Czarek Kabała, ktoś z Motoru S.A oraz 2-3 zawodnikow z innych klubów. Jeżeli uda sie przekonać Felka do pozostania z nami jeszcze ten sezon to powiem Wam, że................................... szykuje się fajna jesień i wiosna. Ale może tak daleko nie sięgajmy w przyszłość, tylko zakasajmy rękawy i poprawjajcie swoje umiejętności indywidualne oraz prace zespołową.  Efekty pracy muszą przyjść, nie ma innego wyjścia.

 

OCENY -                       Hetman     Tomasovia

Krzysiek Kurek                  7

Rafał Chapuła                                      6 (poprawa gry nogami)

Rafał Al Swaiti                   8                6

Maksymylian Cichocki       6

Piotr Kożuchowski                               6

Dorian Goliszewski            6+              7

Mariusz Podolak               6                 6

Dominik Ptaszyński          6                 6

Adam Mazurek                                    6+

Norbert Pioś                     7                 8

Michał Matys                    6                 5

Adrian Zieliński                  8                6+

Jakub Buczek                   7

Kamil Frańczak                 6                6

Przemek Ilczuk                 7                 6

Kacper Waniowski                               6

Huber Korzeniowski           5+              5

Szymek Kamiński             7+

 

 

 

Pozdrawiam,

Grzegorz Komor

| 2014.06.01, 19:34 |
KOMENTARZE
Brak komentarzy.
Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.
KALENDARZ WYDARZEŃ
Korzystanie ze szkolnych obiektów sportowych Miasta Lublin odbywa się w ramach Projektu "Sportowa Szkoła".