Dotacja na piłkę nożną

Na spotkaniach z rodzicami często poruszany jest temat dotacji z miasta w związku  z powyższym przedstawiamy informację na ten temat z wczorajszego dnia.

Informujemy, że nasz klub spełnił wymagania Urzędu Miasta i otrzymał dotację w wysokości 25 000 zł na rok 2013. Do otrzymania środków konieczne jest jeszcze spisanie odpowiedniej umowy. Kwota dotacji jest o 2000 zł mniejsza niż w roku 2012. Pełne wyniki konkursu sa opublikowane na stronie urzędu miasta w dziale Ogłoszenie/Konkursy

Z jednej strony jak zwykle każde środki sa ważne w klubie i bez dotacji byłoby o wiele trudniej, z drugiej jednak nie sposób nie zauważyć, że nominalnie i w o wiele większym stopniu realnie tych środków z roku na rok jest coraz mniej. Nasza dotacja utrzymuje się od kliku lat na poziomie dwudziestu kilku tysięcy złotych mimo, że nasze roczniki rosną i grają w wyższych ligach i jest ich coraz więcej, a do tego rosną koszty wynajmu hal, pensje trenerów, transport, opłaty. W tym roku dotacja została nawet obniżona chociaz zdobyliśmy dwa mistrzostwa województwa, a jednym z kryterów były osiągnięte wyniki...

Mniejsza dotacja dla klubu wynika w dużej mierze ze środków jakie Miasto Lublin przeznacza na młodzieżową piłkę nożną w konkursach ogólnodostępnych. W kolejnych latach było to:

2010 - 315 000 zł

2011 - 215 000 zł

2012 - 205 000 zł

2013 - 177 000 zł

Aby przybliżyć Państwu wielkość dotacji w skali kosztów klubu i poszczególnych drużyn przedstawiamy proste obliczenie. Przy założeniu, ze mamy ok 12 drużyn  i podzieleniu to przez 12 miesięcy daje to wartość około 173,6 zł/na miesiąc/na drużynę czyli troszkę więcej niż koszt jednego wejscia na halę.

W związku z powyższym już w roku poprzednim musieliśmy przeznaczyć wszystkie środki z 1 % na dofinansowanie szkolenia przez co nie mogliśmy dofinansować np wyjazdów na turnieje jak w latach poprzednich. Jesteśmy też zmuszeni bardzo konsekwentnie pilnować regularnej wpłaty składek. Rozważaliśmy też poniesienie składki, która była nie zmieniana od 18 miesięcy, ale postanowilismy poszukać jeszcze innych źródeł finansowania, żeby nie zamykać finansami drogi zawodnikom do trenowania.

Co możemy w takim razie zrobić - Zaczął się nowy rok i niektórzy z Państwa składają deklaracje podatkowe - prosimy przy tej okazji pamietać o naszym stowarzyszeniu - przekazane środki wrócą do Waszych dzieci w postaci jeszcze lepszego szkolenia. Zwracamy się również do osób, które prowadzą firmy i mogą wspomóc klub czy to w postaci wsparcia finansowego czy rzeczowego jak np transport, ubezpieczenia, akwizycja reklam, do podjęcia rozmów z nami w zakresie możliwych form współpracy. Będę osobiście wdzięczny za każdy takie zgłoszenie.

dm

| 2013.02.05, 21:57 | Administrator
KOMENTARZE
Brak komentarzy.
Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.
KALENDARZ WYDARZEŃ
Korzystanie ze szkolnych obiektów sportowych Miasta Lublin odbywa się w ramach Projektu "Sportowa Szkoła".