NIKE CUP

Duży sukces naszych młodych zawodników w Łodzi! Drużyna Motoru Lublin z rocznika 2004 zajęła trzecie miejsce w turnieju Nike Premier Cup – nieoficjalnych Mistrzostwach Polski!

Podopieczni Rafała Weja bardzo dobrze poradzili sobie w tych niezwykle trudnych rozgrywkach. Trudnych nie tylko ze względu na wysoki poziom sportowy (w turnieju udział wzięli mistrzowie województw z całego kraju oraz gospodarze, UKS SMS Łódź), ale i tryb rozgrywek.

Pierwszego dnia zawodów Motor musiał rozegrać aż trzy czterdziestominutowe mecze, a regulamin pozwalał na zgłoszenie jedynie szesnastoosobowej kadry (grano po jedenastu). Możliwości rotowania składem były więc bardzo ograniczone. – Nie jestem zwolennikiem takiego formatu. To duże obciążenie dla młodych organizmów – mówił trener Wej.

Nasi chłopcy dali jednak radę i po zwycięstwie z jedną z dwóch wystawionych drużyn UKS SMS Łódź (3:0) oraz remisach z Jaguarem Gdańsk (1:1) i KKP Koroną Kielce (0:0) zakończyli fazę grupową na pierwszym miejscu w tabeli.

W sobotę czekały ich już dużo trudniejsze mecze w fazie pucharowej. Żółto-biało-niebieskim najpierw przyszło zmierzyć się w ćwierćfinale z AP Kotwicą Kołobrzeg, którą ograli 1:0 po bramce Michała Szałachowskiego. W półfinale trafili zaś na pierwszy zespół UKS SMS Łódź. Młodzi Motorowcy prowadzili wyrównany bój, ale ostatecznie przegrali 0:1 po bramce straconej z rzutu karnego. Spotkanie było o tyle pechowe, że w końcówce gracze Motoru nie wykorzystali „jedenastki” na wagę wyrównania.

Ostatniego dnia turnieju przyszedł czas na finały. W niedzielę Motor w meczu o trzecie miejsce ponownie spotkał się z Jaguarem Gdańsk i tym razem wyszedł z tego starcia zwycięsko. – Dominowaliśmy na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, jeszcze w pierwszej połowie Tomek Lemiecha dwukrotnie trafił w słupek, w drugiej obrońcy Jaguara musieli wybijać piłkę z linii pustej bramki. Rywal dosłownie czekał na egzekucję, co stało się faktem w końcówce meczu po pięknej, trójkowej akcji Lemiecha-Gede-Łopuszyński. Ten ostatni pięknym strzałem z 16 metrów trafił w samo okienko – relacjonuje trener Wej.

Wygrana 1:0 dała naszej drużynie tytuł trzeciej najmocniejszej ekipy z rocznika 2004 w Polsce. – Po końcowym gwizdku wybuchła ogromna radość. Bardzo cieszymy się z trzeciego miejsca, ale za ogromnym zadowoleniem idzie też żal i sportowa złość, bo każda drużyna w turnieju była w naszym zasięgu – opowiada szkoleniowiec.

Złoty medal zdobyła Warta Poznań, która w finale zremisowała z UKS SMS Łódź 1:1. O wyższości zielono-białych zadecydowały rzuty karne. – Ale i tak to my czujemy się zwycięzcami. Inaczej nie można nazwać naszych chłopaków – przekonuje trener Wej. – Zostawili na boisku mnóstwo zdrowia, turniej toczył się w morderczym tempie. Umiejętnościami piłkarskimi przewyższaliśmy zawodników z akademii, które mogą pozwolić sobie na ściąganie chłopców z całej Polski, a nawet zza granicy. Warto podkreślić, że nasz kapitan, Maciek Misiurek, został wybrany najlepszym obrońcą turnieju. Ogromne podziękowania należą się również, jeśli nie przede wszystkim, trenerowi Kamilowi Skowronowi, który przez ostatnie cztery lata pracował z chłopakami – podkreślał.

 
Kadra Motoru Lublin 2004:
Bartosz Adrianek
Filip Wysmulski
Jakub Chabrowski
Igor Deneka
Tomasz Lemiecha
Klaudiusz Sypen
Maciej Mazurek
Maciej Misiurek
Jakub Wójcik
Oliwier Jakubaszek
Oskar Gede
Adrian Leszczyński
Olaf Wojciechowski
Miłosz Kutyła
Maciej Łopuszyński
Jakub Zagrodny
Kacper Kołbyko
Michał Szałachowski
Filip Olejnik
Fryderyk Janaszek

Trener Rafał Wej
Kierownik drużyny: Krystian Kutyła

 


 

WYNIKI MOTORU LUBLIN 2004 W NIKE PREMIER CUP 2017

 
25.08.2017, Obiekty UKS SMS w Łodzi
FAZA GRUPOWA: GRUPA A

1. kolejka:
UKS SMS Łódź II – Jaguar Gdańsk 1:3
KKP Korona Kielce – Motor Lublin SA 0:0

2. kolejka:
Jaguar Gdańsk – KKP Korona Kielce 0:0
Motor Lublin SA – UKS SMS Łódź II 3:0 (Bramki dla Motoru: Janaszek x3)

3. kolejka:
UKS SMS Łódź II – KKP Korona Kielce 0:5
Jaguar Gdańsk – Motor Lublin SA 1:1 (Bramka dla Motoru: Wojciechowski)

Tabela:
1. Motor Lublin SA | 5 pkt | 4-1
2. Jaguar Gdańsk | 5 pkt | 4-2
3. KKP Korona Kielce | 4 pkt | 5-0
4. UKS SMS Łódź II | 0 pkt | 1-11

 
26-27.08.2017, Obiekty UKS SMS w Łodzi
FAZA PUCHAROWA

Ćwierćfinał:
Motor Lublin SA – AP Kotwica Kołobrzeg 1:0 (Bramka dla Motoru: Szałachowski)

Półfinał:
UKS SMS Łódź – Motor Lublin SA 1:0

Mecz o 3. miejsce:
Motor Lublin SA – Jaguar Gdańsk 1:0 (Bramka dla Motoru: Łopuszyński)

(źródło: www.motorlublin.eu)

********************************************************************************************

Mamy wolne jeszcze 2 miejsca w klasie VII Motoru. Kontakt Rafał Wej 668 146 417

W związku z brakiem naboru do klas piłkarskich w szkole na Poturzyńskiej Motor Lublin zaprasza utalentowanych zawodników do swoich klas w SP 44 na Tumidajskiego.


| 2017.08.29, 07:30 | Administrator
KOMENTARZE
Brak komentarzy.
Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.
KALENDARZ WYDARZEŃ
Korzystanie ze szkolnych obiektów sportowych Miasta Lublin odbywa się w ramach Projektu "Sportowa Szkoła".