Drugi raz drugie miejsce

W miniony weekend  Piłkarskie Nadzieje z rocznika 2001 kolejny raz stanęły na wysokości zadania zajmując drugie miejsce w rozgrywanym w podkrakowskich Skotnikach turnieju  Uhlsport CUP 2012. W całych zawodach lublinianie przegrali tylko jeden mecz ulegając  w finale, mimo początkowego prowadzenia,  Akademii Piłkarskiej 21 z Krakowa 1:2.  Dodatkowo najlepszym strzelcem turnieju, z dorobkiem 11 bramek, został Kuba Twardzik!

Podopieczni trenera Kamila Skowrona przeszli jak burza przez fazę grupową, zdobywając  komplet punktów.  W czterech spotkaniach nie stracili ani jednej bramki i sami zaaplikowali rywalom aż 11 goli.  W ćwierćfinale żółto-biało-niebiescy trafili na drużynę Beniaminka Krosno. Po zaciętym meczu było 2:2, jednak w karnych więcej opanowania wykazali gracze z Lublina. Emocji nie zabrakło również w półfinale, gdzie rywalem naszej drużyny był Górnik Zabrze. W regulaminowym czasie gry znowu padł remis 2:2. O tym kto awansuje do finału musiały rozstrzygnąć rzuty karne. I tym razem górą były Piłkarskie Nadzieje.  W finale na naszą drużynę czekała krakowska Akademia Piłkarska 21. Pierwsi prowadzenie objęli młodzi rycerze Koziego Grodu. Przeciwnicy zdołali jednak wyrównać i mimo walki do końca to ostatecznie oni zdołali zdobyć zwycięską bramkę

Ostatecznie drugie miejsce na 20 silnych drużyn z całego kraju to dobry rezultat. Turniej był dobrą szansą dla zawodników do sprawdzenia się i ogrania na arenie ogólnokrajowej. Oby tak dalej! Gratulujemy!Skład drużyny: Kot, Kowalski, Drozd, Zbiciak Bartek, Baryła, Ptasiński, Serwin, Sozoniuk, Grobelski, Rejmak, Twardzik, Giletycz.

Trener:  Kamil Skowron

 Terminarz:

 SPN Motor Lublin - Wisła II Kraków       1:0  

(Giletycz)

Chojnik Jelenia Góra 2001 - SPN Motor Lublin     0:3 

(Twardzik x 3)

SF Wilanów 2001 - SPN Motor Lublin     0:1

(Grobelski)

SPN Motor Lublin - Milan Milanówek 2001    6:0  

(Twardzik x 4, Drozd, Serwin)

 

Ćwierćfinał:

SPN Motor Lublin - Beniaminek Krosno 2:2  k. 2:1

(Twardzik x 2)

 

Półfinał:

SPN Motor Lublin 2001 -  Górnik Zabrze 2001  2:2 k. 3:2

(Twardzik, samob.)

 

Finał:

SPN Motor Lublin 2001 -  AP 21  2001    1:2

(Twardzik)

| 2013.02.05, 21:56 | Administrator
KOMENTARZE
Brak komentarzy.
Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.
KALENDARZ WYDARZEŃ
Korzystanie ze szkolnych obiektów sportowych Miasta Lublin odbywa się w ramach Projektu "Sportowa Szkoła".