Miłe złego pczątki

           W sobotę 9 kwietnia o godzinie 13 00 nasz zespół rozegrał pierwszy mecz rundy wiosennej. Przeciwnik to aktualny lider tabeli.

            Kłopoty organizacyjne sprawiły, że podchodziliśmy do tego spotkania z dużą dozą niepewności. Na szczęscie wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, a dzięki ludziom oddanym Naszemu kubowi mieliśmy dziś do dyspozycji 18 zawodników.

            Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy ale bardzo słabo spisywali się w końcowych fazach akcji i ich strzały fenomenalnie bronił Patryk Mitrut, a chwilami tworzył dla przeciwników zaporę nie do zdobycia. Nasz nowy nabytek Patryk Król dla którego był to debiut w naszym zespole rozegrał bardzo dobre zawody i to on otworzył wynik tego spotkania. Przejął piłkę przed polem karnym przeciwnika, po czym bardzo dobrym dryblingiem minął kilku obrońców i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później Dawid Figiel nominalny nasz bramkarz -:) fenomenalnie uderzył z narożnika pola karnego i ku zdziwieniu wszystkich obserwatorów podwyższył  prowadzenia 2-0. Po tej bramce przeciwnik rzucił się do ataków i raz za razem robiło się gorąco pod naszą bramką. Niestety po jednym ze stałych fragmentów gry gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a chwilę później było już 2-2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego stojącego na niezłym poziomie meczu. Po przewie dokonaliśmy aż 7 zmian i nasza gra nie wyglądała już tak dobrze jak przed przerwą i w ciągu 20 minut przeciwnik zdołał wbić 3 gole. My odpowiedzieliśmy tylko jednym trafieniem na 4 minuty przed końcem meczu, a strzelcem tej bramki był Dawid Figiel, który zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu, a asystę przy tym golu zaliczył Patryk Król. Mimo porażki naszym zawodnikom należą się duże słowa uznania, gdyż nie przestraszyli się lidera, a przy odrobinie większej dokładności przy wyprowadzaniu szybkich ataków wyniki mógł być dużo korzystniejszy dla naszego zespołu. Mamy potencjał i uważam, że zespół z meczu na mecz będzie wyglądał jeszcze lepiej i zwycięstwa na pewno przyjdą.

| 2016.04.09, 21:54 | kaminho
KOMENTARZE
Brak komentarzy.
Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.
KALENDARZ WYDARZEŃ
Korzystanie ze szkolnych obiektów sportowych Miasta Lublin odbywa się w ramach Projektu "Sportowa Szkoła".