Juniorzy przeciw seniorom

W dniu wczorajszym juniorzy Motoru Lublin zmierzyli się w sparingowym meczu na stadionie przy ul. Leszczyńskiego z seniorami Lublinianki. Podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka, występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów, musieli uznać wyższość III-ligowców przegrywając całe spotkanie 3:1 (0:0). Bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył Eryk Głaz.

W całym meczu to Lublinianka była stroną prowadzącą grę, ale goście bronili się skutecznie wyprowadzając kilka kontr, które powinny zakończyć się więcej niż tylko jedną bramką. Podstawowy skład juniorów Motoru przez całą pierwszą połowę grał mądrze, a przede wszystkim skutecznie w defensywie. Świetne sytuacji na strzelenie gola po kontratakach mieli  Krystian Brudz  i Szymon Kowalczyk. W przerwie nastąpił szereg zmian w składzie żółto-biało-niebieskich i  chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy po błędzie obrony padła pierwsza bramkę meczu. Motorowcy szybko odpowiedzieli – akcje przeprowadził Michota, a Eryk Głaz zdołał doprowadzić do wyrównania. Na więcej zabrakło sił (ostatni mecz Motoru w CLJ odbył się w niedzielę – przyp. red.), przez co Lublinianka zdobyła jeszcze dwie bramki, jedną po składnej akcji i drugą po „gospodarskim” karnym.

Mecz był doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej kadry juniorów Motoru. Na szczególne słowa uznania zasługują Rafał Burczaniuk, Karol Niećko oraz Eryk Głaz.  Pierwszy świetnie kierował defensywą i dobrze radził sobie z klasowym III-ligowym napastnikiem - Kamilem Witkowskim. Karol Niećko był mocnym punktem drugiej linii, zaś wracający po kontuzji Eryk Głaz zaczyna łapać dobrą formę w ataku, co udowodnił strzelając wczoraj bramkę. Wtorkowy sparing dodatkowo pozwolił na przetarcie dla kilku zawodników z rocznika 98, mi.n. byli to Kamiński, Zieliński, Pioś, Goliszewski, Pyda.

Lublinianka (III liga) - Motor Lublin (CLJ) 3:1 (0:0)

Bramka: 50’ Eryk Głaz

Skład: Piotrowski (35’ Skrzypek) - M. Kowalczyk (35’ Michoński), Burczaniuk, Maliszewski (35’ Pyda), Gołębiowski, Sz. Kowalczyk (35’ Szacoń), Nećko (35’ Goliszewski), Pioś (35’ Zieliński), Kamiński (35’ Michota),  Głaz, Brudz.

| 2015.05.14, 00:00 | Administrator