Mikołajkowe granie - Kolbuszowa i Chełm

Za nami mocny Mikołajkowy weekend w naszym wykonaniu. Uczestniczyliśmy w dwóch turniejach w sobotę Kolbuszowa, a niedziela Chełm. I mimo grania w zupełnie innych składach zgodnie zajęliśmy pierwsze miejsca. Gratulacje chłopaki!

W Kolbuszowej na zaproszenie Patryka Fryca uczestniczyliśmy w IV Memoriale Zbigniewa Fryca. Nasza gra stała na dobrym, solidnym poziomie. W większości spotkań dominowaliśmy przeciwnika i narzucaliśmy naszą ofensywną grę. Konsekwencja w budowaniu akcji drużynowych lub indywidualnych zagrań przynosiła skutek. Ciekawy mecz z Dunajcem, który zmusił nas do odrabiania strat i pokazania charakteru. Kluczem do sukcesu był wyrównany skład naszych zawodników. Grając od początku czy wchodząc z ławki każdy wnosił do gry swoje umiejętności.
Zwróćcie chłopaki uwagę, że strzelone bramki padały z tego do czego Was przekonuje:
ruch do piłki, wyjście na pozycję – to bramka Jasia po podaniu z autu Kamila i bramka Łopka po aucie wykonanym przez Miłka;
atak na bramkę po oddanym strzale – to bramka Miłosza z głowy i bramka po dobitce Szałacha w pierwszym meczu;
kierunkowe przyjęcie piłki – bramka Gedusia;
strzały lewą nogą – super bramka Jasia z Resovią. 
Gra na hali gdzie trochę mało
miejsca i czasu nie wybacza żadnego błędu: w przyjęciu, niecelnym podaniu czy prowadzeniu piłki i to właśnie te jak Wam się często wydaje  proste elementy gry w piłkę nożną trzeba cały czas doskonalić bo trochę mimo wszystko było ich w naszej grze. 

Filip Wysmulski został wybrany najlepszym bramkarzem. Brawo Filu, zasłużyłeś na to zarówno postawą w tym turnieju jak i na Arenie Lublin oraz rozgrywkach ligowych.

Skład: Filip Wysmulski, Maciek Misiurek, Miłosz Kutyła, Oskar Gede, Maciek Łopuszyński, Kamil Rusnak, Igor Deneka, Michał Szałachowski, Janek Janaszek

Motor - DAP Dębica 2:0 (bramki: Janszek, Szałachowski),

Motor - Beniaminek Krosno 1:0 (Janaszek),

Motor - Termalica Nieciecza 1:0 (Kutyła),

Motor - Nowojaworowsk 2:0 (Łopuszyński, Szałachowski),

Motor - Dunajec Nowy Sącz 1:1 (Łopuszyński),

Motor - Kolbuszowianka 0:0,

Motor - Resovia Rzeszów 2:0 (Janaszek, Gede).

 

Niedziele spędziliśmy w Chełmie na turnieju organizowanym przez Niedźwiadka. Tutaj system rozgrywek inny, grupy i walki finałowe. My mieliśmy dwa finały w tym turnieju i to oba właśnie z Niedźwiadkiem. Pierwszy gdy walczyliśmy o wyjście z grupy i osiągnęliśmy zwycięski remis, a drugi to już ten finał prawdziwy.

Nasza gra charakteryzowała dobrą grą w obronie, umiemy poprawnie się ustawić dokładając do tego szybkość i odpowiednią asekuracje spowodowało, że strzelenie nam bramki nie było proste. Nie można oczywiście zapomnieć o dobrej postawie w bramce Bartka Adrianka. W grze ofensywnej trochę chaosu nad którym często z dobrym skutkiem starali się zapanować Łopek lub Geduś. Cieszyć może dobre wyprowadzenie piłki od tyłu przez boczne sektory i utrzymywanie się przy piłce Spikiego.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem drużyny wybrany Michał Wrona, który odkąd trenuje z nami systematycznie się rozwija.

Przyjemnie jest wygrywać, ale żeby tej przyjemności smakować często, stale musimy podnosić swoje umiejętności – nie zapomnijcie o tym.

 

Skład: Bartek Adrianek, Artur Dębek, Mikołaj Gąsior, Michał Wrona, Oskar Gede, Kuba Wójcik, Kuba Skotnicki, Wiktor Sigłowy, Maciek Łopuszyński, Maciek Mazurek, Kuba Chabrowski

 

Motor - Avia 1-1 (Łopuszyński) 

Motor - Łuck 1-0 (Mazurek) 

Motor - Skarpa 1-0 (Dębek)

Motor - Niedźwiadek 0-0

Półfinał:  Motor - Lokomotiv Lwów 1-0 (Łopuszyński)

Finał: Motor-Niedźwiadek 1-0 (Wójcik)


PS. Zdjęcie główne - to moje ulubione z tego sezonu. 


KS

| 2014.12.10, 14:34 | kamil
KOMENTARZE
Brak komentarzy.
Aby skomentować artykuł musisz być zalogowany.
KALENDARZ WYDARZEŃ
Korzystanie ze szkolnych obiektów sportowych Miasta Lublin odbywa się w ramach Projektu "Sportowa Szkoła".